سلام دوستان عزیز.در این پست قصد دارم یکم راجع به مناطق شهر مونترال و ونکوور صحبت کنم.یکی از چیزایی که همیشه فکرمو مشغول می کنه اینه که تو دو ماه اولی که وارد مونترال می شیم تو کدوم منطقه شهر سوییت مبله اجاره کنیم که راحتت تر باشیم برای رفت و امد و درضمن منطقه نسبتا مناسبی باشه. در اين مدت كوتاهي كه در مونترال خواهيم موند مي خوايم خونه مبله باشه همینطور وقتی کارامون تو مونترال تموم شد و رفتیم ونکوور اپارتمان غير مبله اجاره کنیم.

دوست خوبی با نام مرتضي در قسمت کامنت ها لینک يه نرم افزار رايگان رو تو نظر ها گذاشته بود که با استفاده از اون می تونید نقشه شهر مونترال و جاهای دیگه کانادا رو دانلود کنید.

دوم اینکه در خصوص ونکوور من تا به حال تصوری از مناطقش نداشتم تا اینکه دیروز مطلب زیر رو تو وبلاگ فاريا ي عزيزخوندم و با اجازه ایشون لينك این مطلب رو اینجا هم می ذارم.تو اين لينك به نقشه كوچيك از شهر ونكوور هم وجود داره.

سوم اینکه يكي از وبلاگ نويسان عزيز به همراه خانواده شون به تازگی به مونترال رسیدن و در Longueuil خونه گرفتن و از تجربیات خوبشون در خصوص اجاره اپارتمان و غیره نوشتن.اینم لینکشون از ايران تا كانادا بد نیست برای کسانی که مقصدشون مونتراله.

در نهایت هم دو تا نقشه از شهر مونترال كه از گوگل پيدا كردم:

و لينك نقشه بعدي كه چون بزرگتر بود خوب تو بلاگفا اپلود نمي شد ناچارا لينكشو گذاشتم:

http://usera.ImageCave.com/nelibasi/montreal-map.jpg

روز پنچ شنبه براي گرفتن كارت واكسن بين المللي با باسي رفتيم انیستو پاستور ميدان قدس واكسن هپاتيت و كزاز زديم.باید MMR هم بزنیم .تا همين امروز بازو و زير بغلم تو سمتي كه كزاز زدم درد مي كنه.باسي هم همينطوره.خلاصه داريم مدارا مي كنيم تا زودتر خوب بشه

برای وقت مصاحبه سفارت ام-ری-کا قبلش باید مدیکال انجام بدیم که اگه این کارت رو داشته باشیم هزینه مدیکالمون کم می شه و احتمالا دیگه همزمان با مدیکال واکسن دیگه ای بهمون نمی زنن.

يكي از دوستان خوبم كه بورس براي فوق ليسانس از يكي از دانشگاههاي دانمارك گرفته بود و يه ماهي بود منتظر ويزا بود ديروز ويزاش به دستش رسيد و رفت بليطشو براي پنج شنبه صبح گرفت و فردا عازم هست.براي اين دوست خوبم كه خيلي نگران شروع كلاسهاش بود كه ۲ روزه شروع شده ارزوي موفقيت مي كنم.

موفق باشید+ نوشته شده توسط نلی در سه شنبه سوم شهریور ۱۳۸۸ و ساعت 23:39 |